J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Pieniądze - zabezpieczenia przed wyjazdem Drukuj Email

BankomatAby nasz pobyt na Węgrzech upłynął w miłej atmosferze i bez kłopotów spowodowanych zamartwianiem się o pieniądze, przed wyruszeniem w podróż proponuję odpowiednio przygotować się do wyjazdu od strony finansowej.

1. Proszę sprawdzić w oddziale swojego banku, jakiej wysokości prowizja pobierana jest przy wypłacie środków z bankomatu zagranicą. Pozwoli to dokładniej obliczyć kwotę, o jaką pomniejszony będzie nasz rachunek po takiej transakcji.

2. Proszę sprawdzić swoje limity wypłat (dzienne i miesięczne). Jeśli są ustawione na zbyt niskim poziomie, bankomat na Węgrzech odmówi nam wypłaty pieniędzy, a może się zdarzyć, że dodatkowo system stosowany przez nasz polski bank automatycznie stworzy blokadę na koncie w wysokości żądanej kwoty. W takim wypadku jedyną szansą rozwiązania sprawy jest telefon do Polski, co może być bardzo kosztowne i czasochłonne.

3. Proszę zaopatrzyć się w numery telefoniczne do infolinii i działów obsługi klienta w swoim banku. Należy przy tym pamiętać, że numery dostępowe mogą być różne dla klientów dzwoniących z Polski i z zagranicy - należy zawsze zaznaczyć, że chodzi nam o telefon dla dzwoniących spoza granic kraju. Kartkę z takim numerem dobrze jest powielić w kilku egzemplarzach i zabrać ze sobą, chowając w kilku różnych miejscach. Umożliwia to bardzo szybką reakcję w każdej sytuacji.

4. Proszę sprawdzić, kiedy kończy się ważność kart, jakie zamierzamy ze sobą zabrać. Jeśli data wygaśnięcia przypada na termin wyjazdu, należy odpowiednio wcześniej zadbać w banku o wydanie nowej karty.

5. Proszę, będąc w kraju, spróbować choć raz wyjąć gotówkę z bankomatu posługując się menu w języku angielskim. To pozwoli nam oswoić się z poleceniami wydawanymi w obcym języku i sprawi, że podczas wykonywania podobnej operacji zagranicą będziemy dużo pewniejsi siebie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws