logo Budapeszt

Baza noclegowa


Hotele *****

Hotele ****

Hotele ***

Hotele **

Hotele *

Pensjonaty ***

Pensjonaty **

Pensjonaty *

Kwatery prywatne

Schroniska młodzieżowe

Kempingi

Rezerwacja miejsc

Rezerwacja on-line


Strona główna

Kwatery prywatne znajdują się w całym mieście, zarówno w jego ścisłym centrum, gdzie ceny noclegów w hotelach osiągają astronomiczne wysokości, jak i na jego obrzeżach. Generalnie koszt pobytu w takiej kwaterze zależy od jej lokalizacji oraz standardu usługi, ponadto stawki znacznie rosną, jeśli podróżni zatrzymują się na mniej niż cztery noce. Co więcej, osoby podróżujące samotnie powinny przygotować się na uiszczanie opłaty za pokój dwuosobowy, gdyż "jedynek" praktycznie się nie spotyka. Oczywiście możliwe jest również wynajęcie samodzielnego mieszkania.

Znalezienie wolnego miejsca w kwaterze nie powinno nikomu nastręczać trudności. Już po przyjeździe na dworzec możemy być zaczepiani przez prywatne osoby oferujące podobne usługi. Pełną informację uzyskamy również w biurach Tourinform, Budapest Tourist i Ibusz. Przy podejmowaniu decyzji najlepiej jest kierować się lokalizacją lokalu, gdyż znakomita większość z nich ma porównywalny standard, natomiast miejsce zamieszkania może okazać się ważne.

Każdy turysta przyjeżdżający do Budapesztu powinien mieć na uwadze nieco odmienny od polskich układ topograficzny miasta. Jego centrum i okalające je dzielnice składają się z wysokich, trzy- lub czteropiętrowych XIX-wiecznych kamienic, do których wejścia znajdują się w wielu przypadkach w bramach lub na wewnętrznych dziedzińcach. Pokoje w nich są stosunkowo duże i wygodne, większość z nich posiada balkony lub cokolwiek przestronne okna. Natomiast pozostałe dzielnice, prócz willowej Rózsadomb i wzgórz Budańskich, stanowią typową "betonową sypialnię" miasta. Przeważają ogromne bloki z wielkiej płyty, z niskimi i małymi mieszkaniami i ciemnymi kuchniami. W obu wypadkach możemy być jednak pewni, że nie będziemy mieć większych problemów z komunikacją i dotarciem do wybranego miejsca w mieście - transport miejski jest bowiem zorganizowany wzorowo.

Wynajęcie kwatery prywatnej może stanowić problem dla osób, które będą chciały uczynić to rano lub po południu przed godziną 17-18. Do tego czasu większość wynajmujących znajduje się w pracy, o dokładne godziny warto zapytać w którymś z biur podróży czy informacji turystycznej. Po znalezieniu wolnego miejsca gospodarze, zazwyczaj mili i pozytywnie nastawieni do swych gości (szczególnie gdy zaskoczy się ich znajomością kilku słów po węgiersku), ustalają indywidualnie warunki korzystania z lokalu.
Kwatery polecane przez internautów:


Kwatera prywatna na bulwarze Teresy (Teréz körút). Bezpośrednia bliskość dworca Zachodniego (Nyugati Pu.), placu Oktogon, centrum handlowego WestEnd City Center, niedaleko stacje metra niebieskiej i żółtej linii. Wynajmowany u starszego małżeństwa pokój może pomieścić 3-4 osoby, oczywiście zapewniony dostęp do kuchni i łazienki.
Rezerwacja tylko telefonicznie: +36 1 331-60-27. Gospodarz domu mówi po polsku, proszę prosić Jurija. Nie zawsze jednak jest w domu, dlatego nie należy się zniechęcać, gdy odbierze jego żona i rozpocznie rozmowę po węgiersku. Przed wyjazdem należy koniecznie potwierdzić rezerwację.
Abadon


Horesnyi Margit
Budapeszt,
ul. Thokoly u. 17.I.4
tel.+36 1 313-34-00
kom. 0630 508 58 40
Do wynajęcia jest całe dwupokojowe mieszkanie o dogodnym położeniu (ok. 300m od dworca Wschodniego - Keleti Pu.). W środku 5 łóżek, kolorowy TV z kablówką, jest bardzo czysto. Koszt: ok. 25$ za dobę.
Rafał


Budapeszt
ul. Fiumei ut.10 I/V
tel.+36 1 311-91-69
tel.kom. +36 209-347-808
e-mail: julianna1617@freemail.hu
Całe mieszkanie przerobione jest na pokoje jedno i dwuosobowy oraz apartament dla rodziny. Pokoje są bardzo małe, ale czyste i wyposażone w wentylatory, co ma szczególne znaczenie w upalne letnie dni. Cena za nocleg w pokoju dwuosobowym to ok. 2000 Ft za noc. Dostęp do kuchni (z lodówką) i łazienki. Właścicielka mieszkania prosi o wcześniejsze zapowiedzenie przyjazdu przez kontakt telefoniczny (mówi po angielsku). Proszę prosić panią Juliannę Ludanyine Molnar.
Arek

©2001 Csirke